Jag kan ha gjort mitt livs dummaste bilaffär. Jag har köpt en över 50 år gammal Bentley.
Sébastien Loeb vann helgens Rally Mexiko för sjätte året i följd. Fransmannen har nu vunnit två av de tre tävlingarna i årets WRC.
Den första kraschen i Svenska Rallyt har redan inträffat. Det var Fords Jari-Matti Latvala som råkade ut för den. På rekognoseringen av sträckorna!
Prenumerera på Teknikens Världs dagliga nyhetsbrev. Då får du de senaste direkt till din e-post - varje dag!
I år firar Opel 150 år och i helgen har det varit Nordens största Opel-träff på Öland. Det firar vi med Gissa bilen – Opel-special. Är du något vass på Opel? Testa dig!
Nu måste du skärpa geniknölarna för nu väntar ett stenhårt bilquiz på att bli besvarat av dig! Blandade frågor, gammalt och nytt. Hur många rätt får du?